23 Nisan Anaokulu

23 Nisan Anaokulu

Kısa Açıklama

Sevmeyi, sevilmeyi, başkalarının haklarına saygı göstermeyi, kendi haklarını korumayı, insanlar arasında doğru ilişkiler kurmayı, yaşlarına uygun davranışları ve temel alışkanlıkları kazandırmayı hedeflerken, Hayata ve ilkokula en iyi şekilde hazırlamanın,

Onlara ve size en iyi ve en güzeli sunmaya çalışmanın gururu içerisindeyiz.

Website Paylaş

Uzun Açıklama

HEDEF ve UĞRAŞLARIMIZ

23 Nisan Anaokulu çocuğun evrensel olduğundan yola çıkarak, eğitimcilere düşen görevi çocukların gizli güçlerini mümkün olan en son noktaya kadar geliştirmelerine yardımcı olmaktır.Çocuklar asla zihinsel başarılar kazanmaya zorlanamaz. Dünya önüne sere serpe açılır ve bu dünyayı keşfedebilmesi için ona bir dizi anahtar verilir. Bunlar duygusal gereçlerdir ve her çocuk bu gereçlerin yardımıyla, kendine özgü yetenek ve ritmine uygun olarak zihninin daha önceden algılamış olduğu izlenimleri sınıflandırmaya örgütlemeye koyulur. Kısacası doğal bir ihtiyaç olan kendi iç disiplinini yaratır. ” Amaç hoşlarına giden şeyleri yapmaları değil, yaptıkları şeylerin hoşlarına gitmesidir.”

Eğitim binamız, çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlamış olup modern ve çağdaş bir şekilde donatılmıştır. Anaokulumuz hijyenik ve sağlık standartlarına uygun olarak döşenmiş mekanları dışında, öğrencilerimizin rahat ve güvenli bir ortamda oyun oynayabilecekleri bir oyun bahçesiyle de çevrelenmiştir.

Düşünce ve eylemleri temel alıp Etkin (aktif) öğrenmeyi ilke edinen 23 Nisan Anaokulu sistem içinde çocuğu etkin konuma getirmeyi amaçlar. Kısaca; sessizce oturup yalnızca verileri almakla yetinmeyen öğrenciler; görür, duyar, çözümler, söyler, yapar, katılır ve paylaşır. Öğrenmeyi öğrenir. Böylece bilgiyi yalnızca tekrarlamayıp, bilinenleri sorgular ve kendi bilgisini üretir.

Öğretmen “öğretici” konumundan çıkıp öğrenmenin gerçekleşmesi sırasında yönlendirme, destekleme ve paylaşma gibi yaklaşımlarla öğrenciye yardımda bulunur ve öğrenme işini öğrenci kendi isteğiyle gerçekleştirir.

İşlediğimiz eğitsel konuları pekiştirmeyi amaçlayan geziler haricinde Sinema, Tiyatro ve yemek gibi gezilerde yapılmaktadır. Şehrimize gelen sanatsal etkinlikler ve fuarlar programımıza dahil edilmektedir.

Yenilenen yüzümüz ve profesyonel kadromuzla 15 yıllık deneyimi 1500m2 kapalı alanı 30000m2 açık alanıyla Ankara’nın en büyük anaokullarından biri olan 23 Nisan’a sizleri de bekliyoruz!

Amacımız çocuklarımıza insan ilişkileri için sevgi ve saygıyı, ilerideki okul ve iş yaşamları için de yaratıcılık ve özgüveni kazandırmaktır.

En fazla 15 kişilik gruplarımızda alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde yapılan eğitici aktivitelerimizle çocuklarımızın gelişimi psiko-motor, sosyal-duygusal, dil, bilişsel ve öz bakım alanları olmak üzere 5 alanda desteklenmektedir. Bu eğitici aktiviteler müzik, hareketli oyun, masa oyunları, hayali oyunlar, hikâye okuma, kukla gösterisi gibi aktivitelerdir. Aktivitelerimiz kimi zaman sınıflarımızda kimi zaman oyun odası, sinema odası gibi özel mekânlarımızda uygulanmaktadır.

5-6 yaş grubumuz okuma yazmaya hazırlık çalışmaları ile okul hayatına hazırlanırken; İngilizce, drama, bale, halk oyunları gibi özel derslerle çocuklarımızın hem diğer sınıflardaki arkadaşları ile kaynaşıp sosyalleşmesi desteklenir hem de bilgi ve becerileri zenginleştirilir.

Eğitim felsefemiz proje yaklaşımını temel alıp High Scope yaklaşımı ile sentezleyerek oluşturulmuştur.

0-2 yaş grubu bebeklerimizin gelişimleri ise “Denver” kriterlerine uygun olarak takip edilip desteklenmektedir.

 

Etiketler/Anahtar Kelimeler


Cevap Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.